Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A do ktheheni në krye të LSI? Meta batuta me gazetarët: Ju ftoj të rikthehemi në majë të…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur dhe për shkarkimin e tij nga Kuvendi.

Meta u pyet nga gazetarët se a do ta pranonte nëse do të shkarkohej edhe nga Gjykata Kushtetuese, ndërsa ai tha se do të jetë i pranishëm në këtë post deri më 24 korrik të vitit të arshëm.

Ndër të tjera një gazetar e ka “ngacmua” duke thënë se a do të kthehej në LSI dhe nëse do të ketë mundësi ta rikthej aty ku ishte partinë, pasi nuk është më i ri.

Ndërsa kreu i shtetit nuk ka kursyer batutat.

Gazetarja: Ju e cilsoni nul vendimin e Kuvendit për shkarkimin tuaj, por tani dosja do i shkoj Gjykatës Kushtetuse për vendimin tuaj, në rast se Gjykata shprehet pro a do ta njihni ju këtë vendim

Meta: Keni durim deri në 24 korrik të vitit të ardhshëm do të jemi këtu në mënyrë të vazhdeshme. Kto kohë nuk do jemi në mënyrë intensive sepse duhet t’i lëmë kohë procesit zgjedhor të ankimimit dhe vëmendjen ta marri ky proces. Pasataj me fillimin e sezonit të ri do të jemi më shumë aktivë.

Gazetarja: Pas 24 korrikut i qëndroni planit tuaj për të marrë drejtimin e LSI, sepse nuk jemi më në 2004, dhe nuk jeni më të rinj. A keni forcë për ta rritur atë parti në këtë fazë?

Meta: Tani unë të ftoj të rikthehemi në majë të Rezercës dhe në maj të Korabit, në cdo moment. Edhe malet tona më të larta

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img