Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

A do ketë ndryshim qeverie? Këshilltari i Metës shton zërat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur sot në selinë e saj kryesinë e partisë, në një kohë kur zërat për ndryshime brenda kësaj qeverie, apo edhe zërat për një prishje të koalicionit mes PS dhe LSI janë shtuar në media.

Atë që kryeministri Edi Rama është munduar ta mohoj përgjatë gjithë kësaj përiudhe, ftohjen e tij me Ilir Metën, duket se aprovon këshilltari i kreut të Kuvendit, Emiljano Aleksi.

Aleksi është fotografuar pasditen e sotme përpara selisë së LSI-së duke përshëndetur gazetarët me dy gisha lart, një simbol i Partisë Demokratike në Shqipëri.

A po mundohet të tregoi Aleksi se LSI është afruar sërish me PD-në? Kjo mbetet të shihet, megjithatë Meta pas mbledhjes së kryesisë nuk e mohoi dëshirën për ndryshime brenda qeverisë kur kërkoi prej saj impulse të reja.

Lexo edhe: Mbledhja e LSI-së, Meta: Ja çfarë i thashë Ramës gjatë takimit 100 minutësh

Më shumë

spot_img
spot_img