Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

A do jetë Fatos Nano kandidat për president? Flet Damian Gjiknuri: Askush nuk është i përjashtuar…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri po mban një konferencë me gazetarët, ku po flet për procesin e zgjedhjes së kandidatëve për president.

Gjiknuri është pyetur nga gazetarët nëse ish-kryeministri Fatos Nano, mund të jetë presidentin e ri.

Gjiknuri nuk dha një përgjigje të prerë, port ha se presidenti mund të jetë një ish president, por që nuk do të fliste me emra në këtë fazë të procesit.

“Fatos Nano nuk është një politikan aktiv dhe as pjesë e grupit parlamentarë që ne kemi thënë që presidenti s’do të jetë aktiv në politikë. Unë nuk jam këtu të komentoj emrat e përveçëm. Të gjithë kanë shanse. Ne e kemi thënë që nuk kërkojmë të jetë nga grupi jonë parlamentarë qoftë politikan aktiv, Identifikimi i emrave do krijonte një pritshmëri të rremë në kët fazë. Askush nuk është i përjashtuar” tha Gjiknuri.

Më shumë
spot_img
spot_img