Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

A do e shpërndajë Parlamentin? Përgjigjet Meta: Presidenti i Republikës do të bëjë çdo veprim me…

spot_img

Lajme të ngjashëm

05be1a70764a1a895c5d7d12221cbe54

Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hëne një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të lërë në fuqi 30 qershorin.

Mes të tjerash Meta e cilësoi si të pavlefshëm këtë vendim, duke deklaruar se zgjedhje në 30 qershor nuk do të ketë.

Kreu i shtetit është pyetur po ashtu edhe për një shpërndarje të mundshme të Parlamentit nisur nga shkresat që ky i fundit i ka nisut KQZ-për për numrin e deputetëve.

“Presidenti i Republikës do të bëjë çdo veprim me shumë qetësi dhe përgjegjshmëri. Do t’i shërbej gjithmonë mbrojtjes së Republikës dhe interesave kombëtare. Shpresojmë që ta bëjmë këtë gjithmonë” ka thënë Meta, duke mos dhënë më shumë detaje.

Më shumë

spot_img