Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A do e pranoni humbjen dhe do të largoheni nga PD nëse PS shpallet fituese? Basha: Pa diskutim që…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7859b66d9d572d89e8957bd338afab3f

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka asnjë dyshim dhe shprehet i bindur se në 26 prill ai do të jetë kryeministër i shqiptarëve.

I pyetur nga gazetarja Nisida Tufa, nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve në qoftë se shqiptarët i japin mandatin e tretë Edi Ramës, Basha u shpreh se më 25 prill do të ketë vetëm një rezultat, një plebishit popullor për të larguar të keqen.

Sipas tij “85% e shqiptarëve kërkojnë ndryshim, 70% mendojnë se ekonomia është në gjendje shumë të keqe, 52%  mendojnë se Shqipëria ka shpresë me Lulzim Bashën kryeministër”.

Pyetje: Në 26 prill e shihni veten kryeministër?

Basha: Nuk ka fije dyshimi që për të korrigjuar këto dështime, për të vendosur vendin në shinat e normalitetit, për të realizuar programin tonë që do të ndihmojë të gjithë shqiptarët, Lulzim Basha me votën e tyre do të jetë kryeministri i të gjithë shqiptarëve.

Pyetje: Do ta linit drejtimin e PD nëse nuk fitoni?

Basha: Është gabimi më i madh që ta shohim këtë si një lojë me porta të vogla. Hallet e shqiptarëve janë papunësia etj. Padiskutim që shqiptarët në 25 pill shqiptarët do zgjedhin ndryshimin dhe opozita e bashkuar do të fitojë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img