Hapësire reklamuese

Politikë

A do dekorojë RAMËN nëse hapen negociatat? Ja si përgjigjet META

Shkruar nga Newsbomb
Ilir Meta sot në Kukës

Presidenti Meta iu shmang pyetjes nëse do ta dekoronte ose kryeministrin Rama në rast se sot Këshilli i Europës hap negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Kreu i shtetit dekoroi me titullin ‘’Kalorësi i Urdhrit të Flamurit’’ ‘’Radio Kukësin’’ për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në ish-Jugosllavi.

‘’Sot jemi për të dekoruar ‘Radio Kukësin’ me titullin "Kalorësi i Urdhrit të Flamurit’, sepse e ka merituar duke përmbushur misionin fisnik, sidomos në mbrojtje të të drejtave të shqitparëve në ish-jugosllavi duke patur kontribute historike për ato arritje që ka Kosova dhe shqiptarët në Maqedoninë e Veriut. Mos ta prishim gëzimin që kemi’’, u shpreh Meta në lidhje me pyetjen nëse do ta dekoronte kryeministrin Rama në rast të hapjes së bisedimeve për integrimin e Shqipërisë në BE.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese