Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

A do bëjmë plazh këtë verë? Epidemiologu Alimehmeti: Kripa dhe jodi e vrasin virusin!

spot_img

Lajme të ngjashëm

7803a04be1ed1ce09f9a3f04b87af9a2

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti thotë se këtë verë qytetarët duhet të bëjnë plazh pasi uji i detit përmban kripë dhe jod, elementë të cilët e vrasin virusin.

Në një intervistë për Eni Vasilin, Alimehmeti u shpreh “Uji i detit përmban kripë dhe jod që e vrasin virusin. Ata që nuk lejojnë qytetarët të futen në det, nuk e paskan kuptuar akoma nayrën e virusit.”

Më tej, mjeku duke folur për pishinat tha se edhe ato nuk janë problem por duhet patus parasysh grumbullimi i njerëzve.

“Edhe pishina nuk është problem. Në pishinë thjesht duhet pasur parasysh grumbullimi i njerëzve. Në pishina grumbullohen shumë persona”, shtoi mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti.

Më shumë

spot_img