Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

A do arrijë PS objektivin e Edi Ramës?! Socialistët ruajnë trendin në Tiranë dhe nxjerrin deputet Pandeli Majkon, sa mandate marrin

spot_img

Lajme të ngjashëm

74 mandate deri në 78 mandate është objektivi që Partia Socialiste synon në këto zgjedhje, një objektiv i përcaktuar nga Edi Rama që në ditën e fushatës.

Për të garantuar këtë rezultat, Rama vendosi të gjithë drejtuesit e qarqeve “në vijën e zjarrit”, si e vetmja mënyrë për të garantuar rezultate maksimale. E mesa duket në bazë të projeksioneve të fundit socialistët i kapin 74 mandate në këto zgjedhje.

Newsbomb.al sjell më poshtë të projeksionet e mandateve që socialistët do të marrin në këto zgjedhje, nëse ruhet trendi i votave që publikohet nga KQZ-ja.

Projeksionet për mandate:

Tirana
PS – 19; PD – 14; LSI – 2; Tjetër – 1

Berat
PS – 4; PD – 2; LSI – 1; Tjetër – 0

Dibër
PS – 3; PD – 2; LSI – 0; Tjetër – 0

Durrës
PS – 8; PD – 5; LSI – 1; Tjetër – 0

Elbasan
PS – 8; PD – 6; LSI – 0; Tjetër – 0

Fier
PS – 9; PD – 6; LSI – 1; Tjetër – 0

Gjirokastër
PS – 3; PD – 1; LSI – 0; Tjetër – 0

Korçë
PS – 5; PD – 5; LSI – 1

Kukës
PS – 1; PD – 2; LSI – 0; Tjetër – 0

Lezhë
PS – 3; PD – 4; LSI – 0; Tjetër – 0

Shkodër
PS – 3; PD – 5; LSI – 1; Tjetër – 2

Vlorë
PS – 8; PD – 4; LSI – 0; Tjetër – 0

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img