Tirana
moderate rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
40 %
Die
28 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Qeveria “Rama3”

Qeveria “Rama 3” është betuar në zyrën e Presidentit Ilir Meta. Ceremonia ka zgjatur...
161,536FansaPëlqeje
32,550NdjekësitNdiq
2,945NdjekësitNdiq

Si ju duk programi i qeverisë “Rama 3”?
Vote
Media Shtypi Ditor

Mapo

Media Shtypi Ditor

GSH

Media Shtypi Ditor

Dita

Media Shtypi Ditor

Fjala

spot_img

Newsbomb në mobile

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Politikë
Politikë

I bllokuar prej katër ditësh në minierë, reagon Lefter Alla: Lutem që ekipet të...

Kryetari i bashkisë Bulqizë, Lefter Alla ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku minatori Muharrem Plaku, ndodhet i bllokuar prej katër ditësh...

FOTO/ U tha se kushton 400 mijë euro, kjo është vlera e vërtetë e...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në mbledhjen e parë të qeverisë së re shkoi me një mjet të ri tip “GMC”, që u...

Ndahet nga jeta ish-zyrtari i Partisë Demokratike, Mziu mesazh ngushëllimi: Mik dhe personalitet i...

Deputeti Xhelal Mziu ka dhënë një lajm të trishtë për Partinë Demokratike, pasi ka njoftuar se është ndarë nga jeta ish-zv.kryetari i degës së...

“Lincoln-i është amortizuar”, qeveria përgjigjet zyrtarisht për makinën e re luksoze të Ramës: E...

Ditën e sotme kryministri Edi Rama shkoi në mbledhjen e qeverisë me një makinë të re, tip “GMC”, pasi gjatë mandatit të dytë kishte...

“Erdhi me sandale, u kanë gjetur 20 miliardë dollarë”, Ngjela: “Kushtetuesja” do e shkarkojë...

Avokati Spartak Ngjela ka parashikuar ditën e sotme se Gjykata Kushtetuese do ta shkarkojë Presidentin Ilir Meta. Sipas Ngjelës, për Metën është më mirë që...

Grida Duma vjen me “look” të ri, ja si duket deputetja demokrate (FOTO)

Grida Duma është një ndër politkanet më të spikatura në radhët e Partisë Demokratike për shkak të oratorisë dhe përgatitjes që ka, por edhe...

Rama me makinë të re, gazetarja ngre dyshime: Është në emër të një gruaje,...

Kryeministri Edi Rama pas dekretimit me ministrat tek presidenti Ilir Meta u ka lexuar atyre Kodin e Etikës të Kryeministrisë dhe Ministrave. Kryeministri teksa lexonte...

Pas ATSH, TVSh, ERTV, kryeministria.al, qeveria krijon agjencinë e lajmeve MIA, varet nga Kryeministri,...

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bie në...

VENDIMET e para të Qeverisë: 12 milionë lekë shpenzime spitali prokurores së Pukës, kampionet...

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bien në...

Nga kujdesi për fëmijët jetimë, tek krijimi i agjencisë së medias, 4 vendimet e...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar 4 vendimet e para të Qeverisë së re, pas dekretimit nga presidenti Ilir Meta. Vetë kryeministri ka publikuar dhe nismat...

“Status të veçantë gjithë jetën”, Rama: Kampionet olimpike nga Kosova pjesë e Ushtrisë shqiptare,...

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se dy kampionet olimpike të Kosovës, Nora GJakova dhe D'Istrja Krasniqi, do të jenë pjesë e Ushtrisë shqiptare....

Betimi dhe mbledhja e parë e Qeverisë “Rama 3”, reagon PD: Propagandë bajate, është...

Partia Demokratike reagon për betimin dhe mbledhjen e parë të Qeverisë "Rama 3". Përmes deputetes Oriola Pampuri, PD thotë se shfaqja e sotme ishte...

Godet Astrit Patozi: Se ç’u bëri treshja Berisha-Meta-Basha shqiptarëve, shihni sa shpejt uruan ndërkombëtarët...

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi ka komentuar sesi aleatët strategjik të Shqipërisë, uruan vetëm pak momente pas betimit të qeverisë së re Kryeministrin Edi Rama. Patozi...
spot_img
spot_img

Rajon
Rajon

I akuzuar për një sërë vjedhjesh, arrestohet 29-vjeçari shqiptar në Itali

Një 29-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet për vjedhje. Bëhet me dije se shqiptari ishte akuzohet për një sërë vjedhjesh. Autoritet...

E rëndë në Napoli/ Punonjësi i familjes hedh djalin 4-vjeçar nga ballkoni, i vogli...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Napoli, Itali, ku një 4-vjeçar ndërroi jetë pas rënies nga ballkoni, në 20 metra lartësi. Fillimisht u...

Grushte fytyrës dhe kapje për flokësh, vajza e re rrihet në mes të qytetit...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dotën e sotme në qytetin e Pejës. Një grua dhe një djalë kanë rrahur brutalisht një vajzë të...

Tentohet të futet kanabis përmes atleteve në burgun e Dubravës (FOTO)

Disa oficerë kanë parndaluar futjen e një sasie droge në burgun e Dubravës, në Kosovë Sipas njoftimit të bërë për medie, gjatë kontrollit të një...

11 viktima nga Covid-19 në Kosovë, bie numri i të infektuarve

11 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë ditës së fundit janë testuar...

Takim me Erdoganin, Vuçiç zbulon pjesë nga biseda: Më tha se është e rëndësishme...

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç ka udhëtuar për në Turqi ku është takuar me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Bëhet me dije se tema mes presidentëve...

Zhduken dy motrat e mitura shqiptare, policia vihet në këkrim

Një grua nga Hajvalia, Kosovë ka raportuar në Polici se dy motrat e saj janë larguar nga shtëpia dhe s’dihet vendndodhja e tyre. Alarmin për...