Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

97 vota pro komisionit kundër Metës, ja kush janë 6 “besnikët” e Presidentit që votuan kundër, 1 abstenim (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot vendimin për ngritjen e komisionit hetimor bazuar në kërkesën e një grupi prej 50 deputetësh për shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir Meta.

Me 97 vota pro dhe 6 kundër dhe 1 abstenim, deputetët miratuan ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Kreut të Shtetit.

Mësohet se deputetët Artur Roshi, Lefter Maliqi, Kujtim Gjuzi, Fatjona Dhimitri dhe Adriatik Alimadhi votuan kundër këtij projektvendimi, ndërsa Ralf Gjoni abstenim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img