Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
51 %
1.5kmh
75 %
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

9 anëtarë të një familjeje humbën jetën nga sulmi me dron i SHBA në Kabul, synonin anëtarin e ISIS

spot_img

Lajme të ngjashëm

9 anëtarë të një famije, ku gjashtë prej tyre fëmij kanë humbur jetën pas sulmit të dronit amerikan, që kishte si shënjestër një makinë në Kabul, që dyshohet se ishte e një terroristi që do të sulmonte aeroportin e qytetit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se nga të vrarët ishin 6 fëmij, më e vogla një vajzë 2 vjeç. Personat që ndodheshin pranë thanë se ata ishin njerëz të pafajshëm dhe se nuk kishin lidhje me organizatat terroriste.

“Ata ishin një familje e zakonshme. Ne nuk jemi ISIS dhe kjo ishte një shtëpi familjare” tha një fqinj i viktimave.

Ushtria amerikane pranoi të dielën më vonë se ka raporte për viktima civile pas sulmit.

“Ne jemi thellësisht të trishtuar nga çdo humbje e mundshme e jetës së pafajshme,” tha kapiteni Bill Urban, zëdhënës i Komandës Qendrore të SHBA.

Më shumë
spot_img
spot_img