Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

80 ditë pa qeveri, zgjidhet kryeministri i ri i Italisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Lëvizja 5 Yjet, Luigi Di Maio në një deklaratë për mediat ka thënë se më në fund Italia do të ketë një kryeministër të ri pas 80 ditësh në agoni.

Di Maio ka treguar se gjatë takimit me Presidentin vendit, ai dhe anëtarët e tjerë të koalicionit kanë propozuar emrin e Giuseppe Conten, ndërkohë që ka shtuar se ai është një njeri me shumë eksperiencë në politikë.

Italia është një kaos të vërtetë politik që nga zgjedhjet e marsit të kaluar, ndërkohë që partitë e koalicionit nuk po arrinin të vendosnin për kreun e shtetit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img