Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

8 zbulimet ‘BOMBË’ të Harry dhe Meghan, që nga lufta e shëndetit mendor të Markle dhe marrëdhëniet me mbretëreshën Elisabeth, Intervista me ‘Oprah Winfrey’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b3b02d2ccfa1033efa7fd2c1778921da

Në intervistën e Primit të “Oprah”, Harry dhe Meghan zbuluan disa të pathëna ‘bombë’, që nga gjinia e fëmijës së tyre të dytë e deri tek lufta e shëndetit mendor të Meghan.

“Është ajo që lexoni në përralla, mendoni se është ajo që dini për mbretërit, apo jo?”, i tha Meghan ‘Winfrey’ në intervistën dy orëshe.

“Pra, është e lehtë të kesh një imazh të tij që është shumë larg realitetit. Dhe kjo është ajo që ishte me të vërtetë e ndërlikuar gjatë këtyre viteve të fundit, është kur perceptimi dhe realiteti janë dy gjëra shumë të ndryshme dhe ju gjykoheni mbi perceptimin, por ju po jetoni realitetin e tij”, shtoi Meghan, e cila u martua me Harry në 2018 dhe u largua nga familja mbretërore dy vjet më vonë, në vitin 2020.

“Dhe nuk ka asnjë mënyrë për t’ua shpjeguar këtë njerëzve, thanë ata për ‘Oprah winfrey’.

Tetë nga zbulimet kryesore nga intervista e Harry dhe Meghan me ‘Winfrey’, intervista e tyre e parë e përbashkët që kur ata u larguan nga rolet e tyre mbretërore dhe nga Mbretëria e Bashkuar:

1-Harry dhe Meghan mbajtën ceremoninë e martesës tre ditë para martesës së tyre publike. Ndërsa publiku shikoi Princin Harry dhe Meghan të martoheshin më 19 maj 2018, në një martesë publike të mbushur me yje në St. George’s Chapel, çifti mbajti ceremoninë e tyre private, tre ditë para kësaj, i tha Meghan Winfrey.

2-Meghan ishte vrarë shpirtërisht gjatë kohës së saj si anëtare e familjes mbretërore. Meghan me lot në sy zbuloi se ajo e mendoi ’vetëvrasjen’, para se ajo dhe Harry të vendosnin të largoheshin nga rolet e tyre si anëtarë të vjetër të familjes mbretërore të Britanisë. “Unë thjesht nuk pashë një zgjidhje”, i tha Meghan Winfrey.  

3- Harry u mbështet tek paratë e Princeshës Diana, pasi familja e tij i ndërpreu atij këstet financiare. Harry i tha Winfrey se ishin paratë që i la nëna e tij e ndjerë, Princesha Diana, e cila vdiq pas një aksidenti me makinë në 1997, në Paris, që i lejuan Harry dhe Meghan lirinë të krijonin rrugën e tyre jashtë familjes mbretërore. Sipas Harry, familja mbretërore “fjalë për fjalë më ndërpreu këstet financiarisht në tremujorin e parë të vitit 2020”, menjëherë pasi ai dhe Meghan njoftuan planet e tyre për t’u larguar si mbretër të vjetër, duke punuar vetë.  

4-Harry dhe Meghan pretendojnë se ishin bërë edhe bisedat rreth asaj se ‘sa e errët’ do të ishte ngjyra e lëkurës së Archie, fëmijës së pare të tyre. Ndërsa, raportet e mediave në kohën e lindjes së djalit të Harry dhe Meghan, Archie në 2019 thanë se çifti zgjodhi të mos i jepte Archie një titull, Meghan pretendoi te interevista e ‘Winfrey’ se ishte vendimi i institucionit mbretëror për të mos i dhënë djalit të tyre as një titull apo mbrojtje sigurie. “Kjo vazhdoi për muajt e fundit të shtatzënisë”, tha Meghan për bisedat rreth vendimit, duke shtuar më vonë nuk kishte “asnjë shpjegim” për atë që ajo e përshkroi si një “ndryshim në protokoll”.

5- Princ Harry pretendoi se babai i tij, Princi Charles, ndaloi së pranuari telefonatat e tij kur Harry dhe Meghan ishin në një udhëtim të zgjatur në Kanada në fund të vitit 2019 dhe duke planifikuar daljen e tyre nga rolet e tyre të larta mbretërore. “Kur ishim në Kanada, unë pata tre biseda me gjyshen time dhe dy biseda me babanë tim, para se ai të ndalonte marrjen e telefonatave të mia, dhe më pas tha, ‘A mund t’i shkruash të gjitha këto me shkrim, cili është plani yt?” “Harry tha: “Ai më kërkoi ta shkruaj me shkrim, dhe unë vendosa të gjitha specifikat atje, madje edhe faktin që po planifikonim të shpallnim njoftimin në 7 Janar.

6-Meghan i pa raportet e tabloidit të marrëdhënies së saj me dukeshën Kate si një ‘pikë kthese’. Disa muaj pas dasmës së Harry dhe Meghan, raportet e tabloidit dolën duke pretenduar se Meghan bëri kunatën e saj Dukeshën Kate të qajë për fustanet me lule të dasmës që veshën vajzat, një nga të cilat ishte dhe vajza e Kate, Princesha Charlotte. Këto raporte të tabloidit dhe dështimi i dukshëm i pallatit për të korrigjuar të dhënat, janë ato që Meghan tani i përshkruan si një “pikë kthese” dhe një kohë “kur gjithçka ndryshoi”. Kur u pyet nga’ Winfrey’ nëse ajo e bëri Kate të qajë, siç raportohet, Meghan u përgjigj: “Jo. Jo. E kundërta ndodhi dhe nuk e them që të jesh nënçmuese për askënd, sepse ishte një javë me të vërtetë e vështirë e dasmës dhe ajo ishte i mërzitur për diçka, por ajo e kishte atë në pronësi dhe ajo kërkoi falje dhe ajo më solli lule dhe një shënim duke kërkuar falje”, u shpreh Meghan Markle.

7-Princ Harry dhe Meghan ende kanë një lidhje të ngushtë me Mbretëreshën Elizabeth. Megjithëse Princi Harry i tha ‘Winfrey’ për një “mungesë mbështetjeje” dhe “mungesë mirëkuptimi”që çuan në largimin e tij dhe të Meghan nga rolet e tyre mbretërore, por ai ende ruan një dashuri të madhe për gjyshen e tij, Mbretëreshën Elizabeth.  

8- Harry dhe Meghan janë duke pritur një vajzë, pasi Meghan është në pritje të ëmbël. Mes zbulimeve të mëdha, që nga lufta e shëndetit mendor dhe tensionit familjar, Princi Harry dhe Meghan ndanë disa lajme të lumtura në bisedën e tyre me Winfrey, ku zbuluan se fëmija që ata po presin është një vajzë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img