Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

8 ton drogë, merret vendimi për 4 zyrtarët e policisë shqiptare të përfshirë në transport

spot_img

Lajme të ngjashëm

Merret masa e sigurisë për 4 doganierët e përfshirë në transportin e 8 ton drogë e cila ishte nisur nga Shqipëria drejt Italisë dhe që u kap nga policia italiane. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” per katër zyrtarët.

Të përfshirë në këtë ngjarje kanë qenë 22 persona ndër to edhe 4 policë. Kamioni me Cannabis Sativa, Heroinë, Kokainë është kapur nga policia Italiane pasi ka kaluar kufirin. Të përfshirë në këtë ngjarje ishin 4 doganierët, të cilët kanë qenë nën hetim nga Prokuroria si të dyshuar për bashkëpunim me narkotrafikantët. Pasi janë kryer hetimet për zbardhje e ngjarjes, 4 doganierët janë arrestuar me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda duke marë masën e sigurisë arrest me burg ndaj tyre.

Emrat e Policëve të arrestuar:

Clirim Pepa përgjegjës turni

Ervin Kodra kontrrollor hyrje-dalje

Lirim Halili, kontrollor rë kabina në hyrje

Syrja Tereziu, kontrollor në hyrje

Më shumë
spot_img
spot_img