Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

‘8 qershori po afron’, Meta reagon pas qëndrimit të BE: Mesazhi është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me…

spot_img

Lajme të ngjashëm

5feda98fe212ee766a6f7f73d7e98635

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të dhëna  dje nga Bashkimi Europian për një marrëveshje të domosdoshme mes palëve për Reformën Zgjedhore. 

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai e konsideron të qartë mesazhin dhe thekson se zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore.

Kreu i shtetit shprehet se data 8 qershor po afron dhe Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.

‘Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.
8 qershori po afron!
Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!’, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img