Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

‘8 qershori po afron’, ambasadori Soreca shpërndan postimin e Metës: Mesazhi është i qartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

fd1fe69e9fa7645c4ecbe396fce2d3fe

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ka shpërndarë mesazhin e presidentit Ilir Meta lidhur me kërkesën për një marrëveshje të domosdoshme mes palëve për Reformën Zgjedhore.

Meta theksoi se zbatimi i kushteve të Bashkimit Evropian fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore.

Sakaq, ai u shpreh se data 8 qershor po afron dhe Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.

‘Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.

8 qershori po afron! Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!’, shkruante kreu i vendit.

Screenshot_3.png

Më shumë

spot_img