Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“8 mijë vaksina të tjera nga Pfizer”, Manastirliu tregon se kur do të vijnë dozat e tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cbd7d79b27e11de284b9804bebbb2ad8

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ndodhen në Lezhë, ku vijon vaksinimi i të moshuarvë mbi 80 vjeç.

Manastirliu ka bërë me dije se më 15 mars do të vijnë edhe 8 mijë doza të tjera nga Pfizer, teksa tha se priten edhe dozat nga AstraZeneca, me të cilat do të fillojë vaksinimi i mësuesve.

“Po vijojmë në të gjitha qëndrat. Kemi arritur deri 15 mijë vaksinimi, 13 mijë janë stafi mjekësor. Me ardhjen e serive të reja do të fillojmë edhe më shumë me vaksinimin. Nga 15 marsi do të vijë rreth 8 mijë doza të Pfizer. Me AstraZeneca do të fillojmë direkt më mësuesit,” tha Manastirliu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img