Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

8 marsi i grave të Bulqizës, pak metra larg njëra-tjetrës por disa festonin e shumë gërmonin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ky 8 Mars i ka gjetur një pjesë të madhe me lule dhe dhurata nëpër duar për gratë dhe vajzat.

Në Bulqizë, partitë politike i kishin organizuar forumet e tyre të gruas në festë. Por vetëm pak metra larg, gra dhe vajza punonin stogjeve për të siguruar bukën e gojës.

Ata detyrohen ta bëjnë këtë punë sepse nuk kanë rrugë tjetër e në këtë formë të marrin edhe rreziqet përsipër. Nuk janë të paktat raste ku masivi i gurëve i ka zënë poshtë duke humbur edhe jetën.

Fati i këtyre grave dhe vajzave të Bulqizës është të luftojnë për bukën e gojës, në stogjet e kromit të qytetit me pasuri nëntokësore dhe njerëz të varfër që jetojnë sipër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img