Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

8 Mars, humbën jetën nga dhuna, shkallët e galerisë mbushen me këpucë të kuqe në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ba854de62c06b61c0e18ba889bb96212

Sot më 8 mars në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, teatri “Aleksandër Moisiu” në Durrës, ka ndërmarrë një nismë të re.

Kjo është marrë në kuadër të të gjitha grave, vajzave e nënave që kanë humbur jetën nga dhuna.

Në fotot e mëposhtme shihen shkallët e e galerisë “Nikolet Vasia” të mbushuar me këpucë te kuqe (simbol i humbjes së jetës së gruas nga dhuna).

Regjisorja e teatrit Driada Dervishi theksoi gjatë fjalës së saj se simbolika e aktivitetit të sotëm është pikërisht ndërgjegjësimi i të gjithëve për këto fakte tronditëse.

Ndërsa aktorja Adelina Muça u bëri apel të gjitha grave dhe vajzave të ngrenë zërin e tyre, të denoncojnë rastet e dhunës.

b96064bb-9f9c-419f-bda2-a30e29e7414f.jpg8997a65d-7c7c-4ad7-9f24-7ba54d854bad.jpg78174f93-722b-463f-853e-0ca31886c927.jpg28e1ff59-3fb2-45a0-8ec4-05d7a8231cde.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img