Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

’79 milionë lekë fitim nga krijimtaritë artistike’, Vokshi: Rama ka shkelur LIGJIN, nuk mund të ushtrojnë veprimtari private

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b261129c6ae241d277024b8a2a7ffc3c

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me veprimtarinë e tij artistike.

Sipas Vokshit, Rama ka deklaruar 79 milionë lekë të ardhura nga krijimtaria e tij artistike duke shkelur kështu ligjin.

‘Ligji për parandalimin për konfliktin e interesit përcakton që kryeministri nuk mund të ushtrojnë veprimtari private që siguron të ardhura.

Duke shitur krijimtarinë e tij artistike Rama ka vepruar në cilësinë e një personi fizik tregtar, kjo përbën hapazi papajtueshmëri me fuksionin e kryeminsitrit dhe deputetit dhe shkel kushtetutën.

Kuvendit i takon të mos sillet si vegël në duar e Ramës por të deklarojë mbarimin e mandatit të deputetit. Rama nuk justifikon as 400 milionët e deklaruara për vilën superluksoze në Surre.

Heshtja e tij por dhe e institucioneve që ai kontrollon mund ta ndihmojnë për të shpëtuar mandatin por nuk do e shpëtojnë përgjithmonë’, u shpreh Vokshi.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img