Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022
spot_img

78 efektivë në aksion për të zbuluar serrat me kanabis në Dibër, kthehen “duarbosh”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forca të shumta policie kanë nisur një aksion të gjerë ditën e sotme për goditjen e kultivimit të kanabisit në Dibër.

Mësohet se në këtë aksion janë angazhuar 78 efektivë të policisë, specialistë të kriminalistikës si dhe të grupit “Shqiponja”.

albsig

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga 11 grupe në zona pyjore, serra, magazina e banesa të braktisura, nuk është konstatuar asnjë rast i kultivimit të kanabisit.

Ndërkohë, Drejtori Vendor i Policisë ka porositur të gjitha shërbimet  që të ushtrojnë kontrolle të mëtejshme në ambiente të hapura dhe të mbyllura, të dyshuara për kultivim të bimëve narkotike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img