Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

77 vjeçari u plagos nga RENEA, SHÇBA nis verifikimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

SHÇBA ka nisur verifikimet pas plagosjes së 77-vjeçarit Haxhi Lika në Lushnje. I moshuari mbeti i plagosur në shtëpinë e tij gjatë një aksioni të forcave RENEA në Divjakë.

albsig

Sipas mjekëve, Lika kishte plagë në kokë dhe nuk i gjetën plumb. Ndërsa policia deklaroi se Lika ka mbetur i plagosur në rrethana të paqarta. Nga ana tjetër familjarët pretendojnë se forcat RENEA e qëlluan kur ai ishte në gjumë me plumb në kokë.

Haxhi Lika mbeti i plagosur gjatë një aksioni të para disa ditëve të forcave RENEA për arrestimin e dy të dënuarve për vrasje në fashtin Rremas të Divjakës, ku policia pretendonet se të dyshuarit ishin strehuar në shtëpinë e 77 vjeçarit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img