Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës, Meta: Prijës i vlerave demokratike dhe qëndesës qytetare, misionar i paqes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3da0829577bbea80f61523daf79f7c93

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar në përvjetorin e 76-të të lindjes ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova.

Përmes një shënimi në facebook, Meta në emër të gjithë Kombit Shqiptar nderon misionarin e paqes dhe arkitektin e Pavarësisë së Shtetit të Kosovës, Presidentin historik, Dr. Ibrahim Rugova.

Vizioni i tij për shtetin e Kosovës vijojnë të mbeten aktual edhe sot.

Screenshot_10.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img