76-vjetori i çlirimit të Shqipërisë, bën bashkë Metën, Ramën, Ruçin, Veliajn në homazhet te 'Varrezat e Dëshmorëve'

Publikuar tek: aktualitet, më 10:23 29-11-2020 76-vjetori i çlirimit të Shqipërisë, bën bashkë Metën, Ramën, Ruçin, Veliajn në homazhet te 'Varrezat e Dëshmorëve'

Kryeministri Edi Rama, Presidenti Ilir Meta, Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Ministrja për marrrëdhënien me parlamentin, Elisa Spiropali paraditen e sotme kanë mbajtur homazhe në ‘Varrezat e Dëshmorë, për 29 Nëntorin që shënon 76-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Krerët e polikitkës u panë bashkë, por njëherazi edhe të ndarë. Dy krerët e shtetit kanë qenë të përçarë këtë 29 Nëntor, si reflektim i përplasjeve të fundit politike mes tyre

Në videon e mëposhtme, duken Ruçi, Meta dhe Rama pas nderimeve në homazhet te ‘Varrezat e Dëshmorëve’, ku presideti i thotë mirupafshim kryeparalamentari, ndërsa kryeministri shihet komplet indiferent.

Ndërkaq kujtojmë se edhe dje në 108-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, festa bëri bashkë Presidentin e vendit, Ilir Meta, kryeparlamentarin Gramoz Ruçi dhe Kryeministrin Edi Rama të cilët morën pjesë në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e Ridvan Ramazanit në Shkodër, zbardhen emrat e të arrestuarve, mes tyre dhe punonjësi i karburantit dhe një grua (DETAJE)
Hapën lokalet për ceremoni mortore dhe tjerë për festë, gjobiten 4 subjekte në Durrës e Krujë »
Article Logic
Execution time: 0.011849164962769
array(1) { ["section"]=> string(116) "76-vjetori-i-clirimit-te-shqiperise-ben-bashke-meten-ramen-rucin-veliajn-ne-homazhet-te-varrezat-e-deshmoreve-229504" }