Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

7 vjet nga vdekja e Laver Bariut, Presidenti Meta: Është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve dhe gëzimeve të popullit tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e4d3cb32ad9423a545d2ddbcbbac91a9

Presidenti Ilir Meta kujton sot ndarjen nga jeta të mjeshtrit Laver Bariu. Sipas tij, Laver Bariu është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve dhe gëzimeve të popullit shqiptar.

“Ustai i madh i sazeve të Përmetit, artisti ynë i jashtëzakonshëm Laver Bariu, është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve, derteve dhe gëzimeve të popullit tonë.

Kryeveprat frymëzuese muzikore, që na la trashëgim, i përkasin çdo epoke dhe tingujt e kabave të tij të papërsëritshme me klarinetë, do të jetojnë sa të ketë shqiptarë!

I paharruar kujtimi i Usta Laverit”, shkruan Meta dhe ndan videon e mëposhtme.

Më shumë

spot_img
spot_img