Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

7-vjeçari nga Bilishti diagnostifikohet me leucemi, familjarët kërkojnë ndihmën e shqiptarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ezel Bajraktari, djali 7-vjeçar nga qyteti i Bilishtit është diagnostifikuar me leucemi Acute dhe ka nevojë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve.

Rasti është tepër urgjent dhe mjekët kanë kërkuar transferimin e tij për kurim në Itali, mirëpo transplanti kushton 100 mijë euro dhe familja e tij nuk ka mundësi ekonomike për të mbuluar kurimin e vogëlushit.

Nëna e tij, Enkelejda, e vetme si pasojë e humbjes së bashkëshortit gjashtë vite më parë i bën apel të gjithëve të vendosin dorën në zemër dhe ta ndihmojnë duke kontribuar për t’i kthyer përsëri buzëqeshjen Ezelit.

Apeli për ndihmë është postuar në rrjetet sociale nga shumë familjarë, gjithashtu ata kanë hapur edhe një llogari ku të gjithë mund të ndihmojnë Ezel Bajraktarin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img