Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

7 viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut për 24 orë, ja sa raste të reja (SHIFRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2768fa733f46e82ebc3ae20bc4731653

Shtatë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoni gjatë ditës së fundit.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 552 testime dhe janë regjistruar 45 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, 4 Kumanovë, Shtip dhe Prilep nga një rast, Tetovë 5, Gostivar 4, Kriva Pallankë dhe Radovish nga një rast, Koçani 9, Probishtip 1, Berovë 5, Dellçevë 1 dhe Kërçovë 2, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 700 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 16.780.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img