Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

7 raste të reja me Covid-19, fatmirësisht asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci i të dhënave pandemikë për 24 orët e fundit në Kosovë.

Janë shëruar 22 pacientë të prekur me koronavirus, duke e çuar numrin e  përgjithshëm  të të shëruarve në 105.444 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

10 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.741 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 252.938 doza të vaksinës.

-Deri më sot 63.529 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.347 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.444.

-Në total numri i rasteve aktive është 134.

Më shumë

spot_img
spot_img