Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

7 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7 raste të reja me koronavirus dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci mbi situatën pandemike për 24 orët e funndit në Kosovë.

Në këto 24 orë janë shëruar 12 pacientë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e të shëruarve në total në 105.292.

Njoftimi i IKSHKP:

25 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.501 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 152.643 doza të vaksinës.

-Deri më sot 26.794 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.224 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.292.

-Në total numri i rasteve aktive është 166.

*

Më shumë

spot_img
spot_img