Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

7 mënyra si ta qetësosh bebin tënd kur qan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Makthi më i madh i nënave të reja është kur fëmija fillon të qajë e nuk dinë nga t’ia nisin që ta qetësojnë.

Si fillim duhet që të kuptohet nga vjen problemi e më pas mund të provoni mënyra të ndryshme për ta qetësuar. Disa prej tyre po i rendisim më poshtë.

Provo ta fërkosh në shpinë

Shtyje që të thithë çuçin

Mbaje në krah teksa ecën, pasi e qetëson shumë dhe e vë në gjumë

Vendose në një karrige lëvizëse dhe përpiqu ta tundësh që të qetësohet

Vendos zhurmë në sfond (si fshesën e korentit, freskuesen, tharësen e flokëve), për shumë fëmijë këto zhurma janë qetësuese

Këndoji një këngë

Masazhoje

Të gjitha këshillat e mësipërme mund të përdoren ose jo në varësi të çfarë funksionon me fëmijën tuaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img