Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

7 Marsi/ Urimi i veçantë i kryebashkiakut Veliaj për mësuesit: Mirënjohje për përkushtimin e përditshëm për të dhënë dije

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4da469b35cab622b35ffcf3c0375d441

Mësuesit dhe mësueset e Tiranës e kanë nisur ditën e sotme me një kartolinë të ngrohtë urimi nga kryetari i Bashkisë Erion Veliaj.

Duke vlerësuar lart figurën e mësuesit sidomos në këtë kohë mjaft të vështirë me të cilën po përballet edhe arsimi për shkak të pandemisë, Veliaj shpreh mirënjohjen më të thellë për sakrificën e tyre në emër të të gjithë qytetarëve por dhe prindërve të nxënësve.

“Jam i vetëdijshëm se, përtej angazhimeve familjare, në këtë kohë po kaloni një nga misionet më të vështira të jetës suaj. Mësimi në distancë dhe online ka paraqitur shumë sfida për ju, por edhe për nxënësit. E megjithatë, juve ju ka takuar të bëni sakrificën më të madhe, duke mos reshtur së ndezuri imagjinatën e ngjallni shpresë e dashuri tek secili fëmijë i Tiranës. Prandaj, për misionin që u është besuar, sidomos në këtë kohë të vështirë, meritoni të gjithë mirënjohjen dhe respektin tim,” shkruan kryebashkiaku veliaj duke u uruar festën e mësuesit të gjithë arsimtarëve.

Kryetari i Bashkisë ka ndarë urimin e tij edhe në rrjetet sociale, ku po ashtu shpreh mirënjohjen për punën e palodhur të mësuesit përkushtimin e përditshëm për të dhënë dije.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img