Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

69 raste të reja me koronavirus në Kosovë, më shumë se gjysma vetëm në Prishtinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4f3d95a165027c08082b92b1df654cd1

Në Kosovë janë regjistruar në 24 orët e fundit 69 raste të reja me koronavirus, njoftom Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK).

Rastet e reja rezultuan nga 281 mostra të testuara. Numrin më të madh të tyre e ka Komuna e Prishtinës: 37 raste të reja.

Sipas IKSHPK-së, Komuna e Istogut ka 8 raste, Komuna e Prizrenit 5 raste, Komuna e Fushë Kosovës 5 raste, Komuna e Mitrovicës 3 raste, Komuna e Ferizajt 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Drenas, Rahovec, Klinë, Lipjan, Obiliq, Pejë, Suharekë, Viti dhe Vushtrri.

IKSHPK-ja po ashtu njofton se të enjten janë shëruar 75 pacientë nga koronavirusi, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 1,246.

Kosova deri tani ka konfirmuar 2,432 raste me koronavirus, prej tyre, 42 kanë vdekur, ndërsa 1,144 raste mbeten aktive.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img