Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

65 refugjatë kanë hyrë në Shqipëri në dy ditë, drejtori i Kufirit jep lajmin ALARMANT

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga Pika e kalimit kufitar të Kakavijës  kanë hyrë vetëm në dy ditë  65 refugjatë.

Ata janë marrë në pyetje dhe janë dërguar drejt qendrës së pritjes në Tiranë.

Të ditur këtë lajm e ka bërë drejtori i drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër Idajet Hoxha, i cili në një takim në prefekturë tha se fluksi i refugjatëve ka shënuar rritje përgjatë muajve të fundit.

Kujtojmë që fluksi i emigrantëve është një fenomen shqetësues jo vetëm për Shqipërinë.

Më shumë

spot_img