Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

613 kilogram kokainë në banane, shtyhet për herë të dhjetë gjyqi për biznesmenin Arbër Çekaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

745a846c97608db8c818e353ff1abf7a

Është shtyrë për të dhjetën herë në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar çështja për Arbër Çekajn, pronarin e firmës “Arbri Garden”, të cilit iu sekuestruan 613 kilogram kokainë të fshehura në një kontenier.

Ditën e sotme ishte parashuikuar që përpara gjykatësve të vhej menaxheri i kompanisë Donald Lushaj dhe shoferi Armand Pezaku, i cili transportoi drogën nga porti i Durrësit në Maminas.

Avokati i Pezakut Ardian Visha ka kërkuar më parë veçimin e çështjes, duke thënë se ka gati konkluzionet që prej 26 dhjetorit, por kërkesa e tij u refuzua.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 21 vite burg për biznesmenin Çekaj, i akuzuari për trafikimin e sasisë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në vendin tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img