Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

613 kg kokainë nga Kolumbia, Gjykata jep vendimin për menaxherin dhe shoferin e “Arbri Garden”

Lajme të ngjashëm

Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku. Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda lë në burg Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku.

Këta të fundit përkatësisht menaxheri dhe shoferi i kompanisë “Arbri Garden”, u arrestuan për  613 kg kokainë kapur në Portin e Durrësit brenda kontenierit me banane që vinte nga Kolumbia. 

Gjykata e Shkallës së parë kishte vendosur masën “arrest me burg” për të arrestuarit. Më herët ata e mohuan të kenë lidhje me trafikun e kokainës duke theksuar se ishin të punësuar nga kompania “Arbri Garden”.

Vetë pronari i ‘Arbri Garden’, Arbri Çekaj është shpallur në kërkim nga policia.


Më shumë