Hapësire reklamuese

Rajoni

61 kg kanabis në banesë, arrestohen dy shqiptarët në Selanik

Shkruar nga Newsbomb
61 kg kanabis në banesë, arrestohen dy shqiptarët në Selanik

Dy shqiptar kanë rënë në prangat e policisë greke pasi akuzohen se janë anëtarë të një grupi kriminal që merret me trafikimin e lëndëve narkotike në qytetin e Selanikut.

Mediat greke bëjnë me dije se në pranga kanë rënë dy shqiptarë të moshës 27 dhe 47 vjeç. Personat në fjalë janë arrestuar pas një operacioni të organizuar nga efektivët e policisë së Departamenti i Sigurisë së Dhramës.

Gjatë hetimeve të kryera në shtëpinë e autorë që përdorej edhe për të fshehur drogën, u gjetën dhe sekuestruan 14 pako najloni me kanabis të papërpunuar me peshë totale 61 kg e 445 gram.

Gjithashtu, autorëve iu gjetën dhe u konfiskuan katër aparate celularë. Të arrestuarit janë dërguar në prokurorinë kompetente.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese