Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

‘600 mijë EURO shpenzime për charter’ reagon urgjent Balla: Të hënën padia në Gjykatë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka reaguar menjëherë Taulant Balla, pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji se ka shpenzuar 600 mijë euro për të udhëtuar me charter privat.

Balla, nëpërmjet një postimi në facebook, i quan shpifje këto akuza dhe thekson se informacioni mund të merret në Albcontrol.

Lulzim mjaft e shpërdorove Sali-anjin me shpifje, për udhëtime 18 herë me chartera?. Informacioni është në Albcontrol dhe mund ta merrni. Pse nuk bëni kallzim në Prokurori? Megjithatë faleminderit që po vijon te kontribosh për Fondin e Edukimit. Të hënën padia në gjykatë”, shkruan Balla.

Sakaq, Salianji gjatë një deklarate për mediat sot, tha se kreu i Grupit të PS Taulant Balla ka udhëtuar 25 herë me trafikantin e drogës Edmond Bega. Demokrati deklaroi se një udhëtim me charter kushton 30 mijë euro dhe se Balla duhet të japë shpjegime për 600 mijë eurot e harxhuara.

Më shumë

spot_img