Hapësire reklamuese

Rajoni

60-vjeçari vrau kushërinjtë pas sherrit për vendparkim, zbardhen të tjera detaje

Shkruar nga Newsbomb
60-vjeçari vrau kushërinjtë pas sherrit për vendparkim,

Të tjetra detaje kanë dalë në pah lidhur me ngjarjen e rëndë të dnodhur njuë ditë më parë në fshatin në Tetovë, ku u shënuan dy viktima dhe mbetën të plagosur dy të tjerë.

Përmes njoftimit zyrtar, bëhet me dije se në vendngjarje janë gjetur tre armë zjarri, njëra e cila iu sekuestrua 60-vjeçarit që dyshohet si autor, dhe dy të tjerat u gjetën pranë dy viktimave, trupat e të cilëve janë dërguar për autopsi.

"Me datë 27.12.2023 rreth orës 14.30 në fshatin Çellopek Tetovë, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë – Reparti Policor Zherovjanë, kanë ndaluar I.I.(59) nga fshati Çellopek, duke vepruar pas raportimit se rreth orës 14:10 në fshat me armë zjarri ka vrarë të afërmit e tij F.Xh.(52) dhe M.Xh.(28) dhe ka plagosur A.Xh.(54), të gjithë nga i njëjti fshat.

I dyshuari, i cili gjithashtu është lënduar me armë zjarri, është ndaluar në stacionin policor dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës për ndihmë mjekësore. Vendi është kontrolluar nga prokurori publik dhe ekipi inspektues i SPB Tetovë, gjatë të cilit janë gjetur dhe konfiskuar tri armë.

Njëra armë i është marrë të arrestuarit, ndërsa dy të tjerat janë gjetur në afërsi të të ndjerëve F.Xh. dhe M.Xh. Me urdhër të prokurorit publik, trupat e të ndjerëve janë dërguar për autopsi dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet kallëzim përkatës përkatës”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

Autori i krimit, Ilmi Islami ka qëlluar për vdekje dy kushërinjtë e tij, babë e bir dhe shkak është bërë sherri për një vendparkim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese