Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

60-vjeçari gjerman bën 90 VAKSINA anti-Covid për të shitur “green pass”

Lajme të ngjashëm

Një 60-vjeçar në Gjermani raportohet se ka bërë plot 90 vaksina kundër koronavirusit, në mënyrë që të shiste pasaportat e quajtura “green-pass”.

Sipas mediave gjermane, ai u vaksinua të paktën 90 herë në disa pika të qytetit Magdeburg, derisa autoritetet zbuluan skemën.

60-vjeçari nuk u ndalua nga policia, por është aktualisht nën hetim për falsifikim dhe shpërndarje të paautorizuar të pasaportave të Covid-19.

Ai u kap në një pikë vaksinimi në Eilenburg, ku u kthye për të bërë një tjetër vaksinë brenda ditës. Është e paqartë se çfarë efektesh kanë patur 90 dozat e vaksinës në shëndetin e 60-vjeçarit.

Më shumë