6 muaj punime por rruga hyrëse në Pogradec është “copë-copë”, duhet urgjentisht ndërhyrje për ngërçin e firmës me bashkinë (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 09-02-2017 6 muaj punime por rruga hyrëse në Pogradec është “copë-copë”, duhet urgjentisht ndërhyrje për ngërçin e firmës me bashkinë (FOTOT)

Punimet në rrugën hyresë të qytetit të Pogradecit vërtet kanë rifilluar pas gati 6-të muajsh, por ngërçi mes firmës dhe bashkisë së këtij qyteti akoma nuk është zgjidhur.

Bashkia ngul këmbë që dherat qe dalin nga punimet të hidhen në dy vende: Një vend sipas bashkisë do të jetë 18 km larg nga vendi ku kryhen punimet në dalje të Pogradecit në drejtim të Korçës si dhe një vend tjeter i zgjedhur po nga bashkia 9 km larg kantierit në drejtim të Çervenakës, vende këto që vazhdojnë të kundërshtohen nga firma. Pasi sipas firmës nuk kanë qenë të parashikuar ne kontratën fillestare. Në kushte kur dy palet nuk lëshojne pe, autoriteti kombëtar i rrugëve duhet të gjejë zgjidhjen.

Derisa të ketë një zgjidhje me të humburit janë drejtuesit e mjeteve që kalojnë nëpër gropa në një rrugë dytësore të hapur nga firma që në nisje të punimeve.

pg.jpg

pg3.jpg

pg4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi në Vlorë, pesë vjeçarja bie nga ballkoni dhe gjen vdekjen e menjëhershme
Reagon Prokuroria e Përgjithshme për kërcënimin e prokurorit Bujar Memia »
Article Logic
Execution time: 0.011601209640503
array(1) { ["section"]=> string(131) "6-muaj-punime-por-rruga-hyrese-ne-pogradec-eshte-cope-cope-duhet-urgjentisht-nderhyrje-per-ngercin-e-firmes-me-bashkine-fotot-68191" }