Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

6 muaj pa marrë rrogat, minatorët e Fushë-Arrëzit u bëjnë thirrje inxhinierëve t’i bashkohen protestës së tyre (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Minatorët e Fushë-Arrëzit janë ngritur mëngjesin e sotëm në protestë, raporton Newsbomb.al.

Punëtorët kanë 6 muaj pa marrë pagat dhe për këtë arsye janë ngritur për të protestuar. Janë rreth 120 punëtorë të cilët kanë paga të prapambetura prej 6 mujash.

Ndërkaq, bashkë me ta për t’i mbështetur është edhe Gëzim Kalaja, kryetari i Sindikatës së Minatorëve.

Në videon e siguruar nga Newsbomb.al dëgjohet teksa punonjësit u bëjnë thirrje inxhinierëve t’i bashkohen protestës së tyre.

Më shumë


spot_img

spot_img