Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

6 mijë euro për të liruar trafikantin, Apeli i Korçës rrëzon kërkesën e Mimoza Margjekës për gjykim të shkurtuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtarja Mimoza Margjeka e akuzuar për korrupsion së bashku me katër të pandehurit do të gjykohen me gjykim të zakonshëm.

Bëhet me dije se në seancën që është mbajtur sot u rrëzua kërkesa e Klaudio Zhillës dhe Nejton Balit për gjykim të shkurtuar.

Nga përgjimet e Prokurorisë së Posaçme u zbulua se Margjeka ka marrë 6000 euro për të liruar nga burgu Orion Balit kundrejt “garancisë pasurore”.

Në përgjim u përfshinë avokati i Orion Balit, Skënder Demiraj, vëllai i të pandehurit Nejton Bali dhe sekseri Klaudjo Zhilla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img