Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

6 mijë euro për të liruar një të burgosur, gjyqtarja Mimoza Margjeka ‘humb toruan’ para GJKKO: Më futët në bodrum, më keni bërë copë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

2fd2b88bf5b3d11beb2e90523736e86e

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka shpërthyer në akuza para Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, me pretendimin se është shoqëruar nga Policia me urdhër të paligjshëm.

Para mediave ajo u përplas me punonjësit e policisë që e shoqëruan.

“Jo re se jam njeri i gjallë. Turp t’ju vijë.. Jam e kënaqur që e bënë. Jam e qetë.

Kërkoj të shoh dokumentat. Kam 5 orë që pres. Më jep urdhrin e Komisariatit. Ku është urdhri. Të lutem më jep urdhrin. Është e frikshme situata juaj, më keni bërë copë. Më trego para gazetarëve urdhrin e shoqërimit.

Menjëherë erdhën pa shkresë fare. Nuk dinin ku do më conin. Më cuan te shkaklla e parë, më cuan në bodrum pastaj më sollën klëtu. Po jam femër unë e më coni në bodrum, po skam frikë. Ca është ky shtet”, tha gjyqtarja para kamerave.

Kujtojmë se, gjyqtarja Mimoza Margjeka, bashkëshorti i saj Arben Cara, avokati Skënder Demiraj dhe një shtetas tjetër janë prangosur dy ditë nga Policia me urdhër të SPAK pasi do të merrnin 6 mijë deri në 10 mijë euro për lirimin e një të dënuari.

Më shumë

spot_img