Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

6 mijë euro për të liruar një të burgosur, GJKKO prangos burrin e gjyqtares Margjeka, ‘arrest shtëpie’ për të dhe avokatin Demiraj

spot_img

Lajme të ngjashëm

1d00f7b6d0d9872838b366333bf3f805

GJKKO ka dhënë vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka, e cila dyshohet për korrupsion, bashkë me bashkëshortin e saj dhe avokatin Demiraj.

Mësohet se Margjeka do të merrte 6-10 mijë euro për lirimin e një burgosuri. I përfshirë në hetim është edhe bashkëshorti i gjyqtarëve, Arben Cara si dhe avokati Skënder Demiraj.

Për gjyqtaren Margjeka si dhe për avokatin Demiraj është marrë vendimi “arrest shtëpie”. Ndërsa për bashkëshortin e saj Arben Cara, Neiton Balin dhe Klaudio Zhilla është marrë vendimi “arrest me burg”.

Në seancën gjyqësore Margjeka ka thënë se kurrsesi bashkëshorti i saj nuk ka punuar si sekser dhe nuk ka marrë asnjëherë lekë pasi është një person i ndershëm. Madje kur dikush i dilte në rrugë dhe i thoshte se kishte një gjyq me gruan e tij, ai si jepte si dorën.

 

Më shumë

spot_img