Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

6 mars zgjedhjet e pjesshme vendore, Rama mbledh Kryesinë, nisin përgatitjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme ka mbledhur Kryesinë e Partisë Demokratike.

Bëhet me me dije se mbledhja nga kreu i qeverisë do të ketë në fokus zgjedhjet e pjesshme vendore që do të mbahen më 6 mars.

Duket se PS i ka “ndezur’motorët” dhe po fillojnë përgatitjet për zgjedhjet në 6 bashki që janë pa kryetarë.

Kujtojmë që presidenti Ilir Meta zyrtarizoi dekretin për zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 mars.

Bashkitë ku doo zhvillohen zgjedhjet janë: Shkodër, Vorë, Durrës, Rrogozhinë, Dibër dhe Lushnjë.

*Përditësim/ Për shkak të zgjedhjeve që do të jenë më 6 mars, Kryesia ka vendosur që të shtyjë Kongresin e PS.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img