Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

6 ditë pas mbërritjes së dozave të para të Pfizer, Rama tregon numrin e mjekëve të vaksinuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac65e06c1bb020949459020128356376

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 369 mjekë janë vaksinuar me dozën e parë të Pfizer.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se tashmë këta mjekë janë të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm.

Vaksinimi vazhdon sërish në në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium.

“369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19 janë sot më të mbrojtur nga virusi i rrezikshëm, pas kryerjes së dozës së parë të vaksinës antiCOVID në Qendrën e Vaksinimit në Air Albania Stadium, në 6 ditët e para të vaksinimit, teksa procesi do të vijojë edhe sot, pa u ndalur.

Javë pas jave rrisim gradualisht ritmin sipas planit të vaksinimi”,- shkruan Rama. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img