Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

580 konkurrentë në TEST FIZIK për patrullë, policia e shtetit jep informacion

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vijim të zhvillimit të fazave të konkurimit, policia e shtetit bën me dije se prej ditës së hënë më 05 nëntor ka nisur  testimi fizik për pranimin në “Kolegjin e Policisë” për Patrullë të Përgjithshme.

 

Testimi fizik po zhvillohet në ambientet e Komandës së Forcave Speciale, Zall-Herr, Tiranë, dhe do vijojnë deri më 14 Nëntor 2018. Në testimin fizik marrin pjesë të gjithë ata aplikantë që në testimin me shkrim kanë marrë 50 pikë e sipër.

Testimin fizik do ta kryejnë rreth  570 konkurentë, për 150 vende. Çdo ditë konkurojnë jo më shumë se 80 deri në 100 konkurentë.

Akademia e Sigurisë ka marrë të gjitha masat për krijimin e kushteve optimale për zhvllimin e testit fizik  ku deri në këto momente nuk është evidentuar asnjë problem.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img