Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“565 mijë euro i janë paguar mafies së plehrave dje”, Basha: Me këto lekë ishin bërë 14 mijë testime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c3c94a4b2a80da99ed7904b96a09c91b

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur edhe njëherë akuza në drejtim të qeverisë për tendera sekretë.

Në deklaratën e tij për mediat, Basha tha se 565 mijë euro i janë paguar mafias së plehrave ditën e djeshme.

“Numri i lartë i të infektuarve me koronavirus ka si shkak mos marrjen e masave deduktuese dhe parandaluese, gënjehet kur thuhet e kundërta, fshihen pas sakrificës së mjekëve, me tendera sekret. Kur nuk teston natyrisht nuk zbulon dhe nuk ndërpret zinxhirin e transmetimit.  565 mijë euro i janë paguar mafies së plehrave dje, me këto lekë mund të ishin bërë 14 mijë testime, me këto para”, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img