Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

554 vite nga vdekja e Heroit Kombëtar, Meta: Gjergj Kastrioti Skënderbeu, do të mbetet përjetë shqiptari më i gjallë ndër nesh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar 554-vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Gjergj Kastrioti Skënderbeu, krenaria dhe fuqia, trimëria dhe guximi do të mbetet përjetë shqiptari më i gjallë ndër nesh.

albsig

spring

“Kryeheroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, krenaria dhe fuqia, trimëria dhe guximi, frymëzimi dhe lavdia jonë e çdo epoke, do të mbetet përjetë shqiptari më i gjallë ndër nesh!

Vepra e pavdekshme e simbolit më përbashkues, që përcaktoi përgjithmonë përkatësinë tonë europiane do të na udhëheqë gjithmonë në çdo përpjekje për liri, sovranitet dhe dinjitet kombëtar”shkruan Meta në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img