Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

50-vjetori i marrëdhënieve diplomatike Norvegji-Shqipëri, Meta: Krenar për bashkëpunimin, ardhja e turistëve ndikon në afrimin e dy kombeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Institucionin e Presidentit u zhvillua sot ceremonia solemne e organizuar për 50-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Norvegjisë dhe Shqipërisë, që përkon edhe me Ditën e Kushtetuese së Mbretërisë së Norvegjisë.

Presidenti Ilir Meta u shpreh falenderues për bashkëpunimin mes dy vendeve, duke theksuar se investimi i Norvegjisë në Shqipëri është një tregues serioz i shembullit të punës konkrete.

Sipas Metës ardhja e sa më shumë turistëve norvegjezë në Shqipëri ndikon në afrimin mes dy kombeve.

“Duhet të jemi krenar që marrëdhëniet mes Shqipërisë e Norvegjisë janë të mira. Norvegjia ka investuar në Shqipëri dhe është tregues se shteti norvegjez udhëheq me shembullin e punës konkret. Duke uruar krijimin e marrëdhënieve 50-vjeçare, dëshiroj që marrëdhëniet mes dy vendeve të përparojnë edhe më tej. Meqë jemi në fillim të sezonit turistik, besoj se do të kemi më shumë turistë norvegjezë këtë vit dhe ky fakt do shtojë afrinë mes dy kombeve tanë”, u shpreh Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img